Studenti Hemijskog procesnog inženjerstva u poseti Termoelektrani ''Nikola Tesla'' A

Opšte vestiStudentske vesti

U petak, 27. oktobra 2023. studenti Hemijskog procesnog inženjerstva su posetili gradilište postrojenja za odsumporavanje dimnog gasa na Termoelektrani ''Nikola Tesla'' A u Obrenovcu. Poseta je organizovana u okviru nastave na predmetu Projektovanje uređaja u hemijskoj industriji. Studenti su imali priliku da razgovaraju sa direktorom termoelektrane Nenadom Đorđevićem koji im je dao osnovne informacije o proizvodnim kapacitetima i investicionim projektima sprovedenim u cilju modernizacije postojećih postrojenja i usklađivanja sa evropskim ekološkim standardima. Posetu je organizovala i predvodila prof. dr Emila Živković a učestvovale su i prof dr Ivona Radović i dr Divna Majstorović. Ovom prilikom se posebno zahvaljujemo našim domaćinima iz Sektora za ključne investicione projekte EPS AD, dr Andreju Stanimiroviću, rukovodiocu projekta I i Darku Nikoliću, šefu službe za podršku realizaciji projekata. Dr Andrej Stanimirović je studente proveo kroz celokupno buduće postrojenje za odsumporavanje, uključujući i prateće sisteme za pripremu krečnjaka i tretman gipsa a održao je i kratko predavanje sa ciljem što boljeg upoznavanja studenata sa samim procesom odsumporavanja.