Arhiva vesti

Odabrani finalisti Tech Case Study 2020

Studentske vestiOpšte vesti

Interesovanje srednjoškolskih timova je i ove godine bilo veliko – oprobali su se u ulozi tehnologa i rešavali realne problema iz prakse. Ovogodišnja studija slučaja je koncipirana na iskustvu i izazovima sa kojima se sreću kolege iz Centra za čistiju proizvodnju Srbije kroz projekat IED Srbija.

Više informacija na linku

Alati namenjeni samoproceni, razvoju, i razradi poslovnih prilika BOSS platforma

Studentske vesti

U cilju razvoja preduzetničkog duha i omogućavanja uspešnog kreiranja i
transfera inovacija iz akademije u privredu, kreirani su inovativni alati
za pružanje podrške studentima, nastavnicima i istraživačima u procesu
indentifikacije, razvoja, i komercijalizacije poslovnih prilika.
Alati namenjeni samoproceni, razvoju, i razradi poslovnih prilika su
dostupni na otvorenoj, višejezičnoj veb platformi (BOSS platformi), i
upotpunjeni su raznovrsnim edukativnim materijalom dostupnim u video i pdf
formatu.

Informacija YOURS 2020 konferencija - produžen rok

Studentske vestiOpšte vesti

Poziv za sve mlade kolege, studente i istraživače do 35 godina, da se prijave za konferenciju YOUng Researcher’S Conference 2020 (Yours2020) slanjem naučnih radova. Uslov je da prvi autor rada bude mlađi naučnik, do 35 godina.

Novi rok za slanje radova je 14.5.2020. godine.

Tehnološko-metalurški fakultet će podržati nekoliko najboljih radova svojih studenata i zaposlenih uplatom troškova kotizacije.

Više informacija u prilogu vesti.

Novi rok za prijavu na virtuelno takmičenje Falling Walls Lab

Studentske vestiOpšte vesti

DAAD Informativni centar Beograd u saradnji sa Naučno-tehnološkim parkom Beograd i Univerzitetom u Beogradu organizuje četvrti Falling Walls Lab u Srbiji, kao inovativnu platformu za predstavljanje istraživačkih projekata u rangu naučnog proboja u svim naučnim disciplinama. Učesnici će prisustvovati ekskluzivnoj i besplatnoj radionici Science Communication pre samog Lab-a, koja će se takođe organizovati virtuelno.

Aplikacije za učešće na Falling Walls Lab Belgrade se šalju centralno preko portala na stranici www.falling-walls.com/lab do 26. aprila 2020.

Obaveštenje za zaposlene i studente TMF o načinu rada u vanrednom stanju

Studentske vestiOpšte vesti

U skladu sa proglašenjem vanrednog stanja i preporukama Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu obaveštava zaposlene i studente da se prekidaju svi vidovi nastave (predavanja, eksperimentalne i računska vežbe) koji zahtevaju fizičko prisustvo studenata. Prelazi se na elektronske vidove nastave i komunikacije sa studentima, a nastavnicima, istraživačima i studentima redovno će biti dostavljana uputstva u skladu sa aktuelnim dešavanjima i novim preporukama. Rad službi i nenastavnog osoblja biće organizovan u smanjenom obimu koji će omogućiti funkcionisanje ustanove. Naglašavamo da su u ovom periodu svi obavezni da se pridržavaju preporuka nadležnih organa.