Студенти Хемијског процесног инжењерства у посети Термоелектрани ''Никола Тесла'' А

Опште вестиСтудентске вести

У петак, 27. октобра 2023. студенти Хемијског процесног инжењерства су посетили градилиште постројења за одсумпоравање димног гаса на Термоелектрани ''Никола Тесла'' А у Обреновцу. Посета је организована у оквиру наставе на предмету Пројектовање уређаја у хемијској индустрији. Студенти су имали прилику да разговарају са директором термоелектране Ненадом Ђорђевићем који им је дао основне информације о производним капацитетима и инвестиционим пројектима спроведеним у циљу модернизације постојећих постројења и усклађивања са европским еколошким стандардима. Посету је организовала и предводила проф. др Емила Живковић а учествовале су и проф др Ивона Радовић и др Дивна Мајсторовић. Овом приликом се посебно захваљујемо нашим домаћинима из Сектора за кључне инвестиционе пројекте ЕПС АД, др Андреју Станимировићу, руководиоцу пројекта I и Дарку Николићу, шефу службе за подршку реализацији пројеката. Др Андреј Станимировић је студенте провео кроз целокупно будуће постројење за одсумпоравање, укључујући и пратеће системе за припрему кречњака и третман гипса а одржао је и кратко предавање са циљем што бољег упознавања студената са самим процесом одсумпоравања.