Архива вести

Дан студената

Студентске вестиОпште вести

Поводом 4. априла, Дана студената Универзитета у Београду, управа, наставно и ненаставно особље Технолошко-металуршког факултета упућују искрене честитке својим студентима и будућим инжењерима, уз жељу да стечена знања буду преточена у достизање пуног потенцијала, остваривање жеља, каријерне и животне успехе.

Декански колегијум

Пријава за Технолошку студију случаја 2021. године је отворена!

Студентске вестиВести о уписуОпште вести

Технолошко-металуршки факултет Универзитета у Београду трећу годину заредом организује Технолошку студију случаја „Tech case study 2021“ уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја и у сарадњи са eVOC пројектом који финансијски подржава Амбасада Краљевине Норвешке у Београду. Такмичење је осмишљено тако да ученицима завршних година средњих школа приближи посао технолога и тестира њихове инжењерске вештине кроз реалан проблем из области одрживог развоја.

Пропозиције такмичења можете погледати у документу
Линк за пријаву је на адреси http://bit.ly/TechCaseStudy2021

Обавештење о пријави слушања предмета у летњем семестру - основне академске студије

Студентске вести

Пријава слушања предмета (упис летњег семестра), за студенте основних академских студија који су факултет уписали пре школске 2020/2021. године, обавиће се у периоду од 18. фебруара до 23. фебруара преко веб портала за студенте.

Детаљније

Нови програм подршке стартапима НТП Београд

Студентске вестиОпште вести

Научно технолошки парк Београд (НТП Београд) отворио је позив за Raising Starts, нови програм подршке стартап тимовима и компанијама – и до 15.000 ЦХФ за убрзан развој иновативних производа и услуга! Пријаве отворене до 25. јануара – https://ntpark.rs/raising-starts/ – детаљније

IAESTE конкурс за стручну праксу и усавршавање у иностранству

Студентске вести

Расписан је IAESTE конкурс за стручну праксу и усавршавање у иностранству у току 2021. године. Више детаља, односно услове конкурса и "он-лине" пријаву можете пронаћи на сајту: www.iaeste.ac.rs

Конкурс траје до 30.12.2020. године.

Напомињемо да Национални комитети земаља-чланица IAESTE-a гарантују да ће сви размењени студенти бити прихваћени на стручну праксу, усавршавање и школовање а у случају да то не буде могуће у изабраном и договореном
термину, због ЦОВИД-19 ситуације, иста ће бити остварена у првом могућем термину у коме је студенту гарантована здравствена и свака друга безбедност и сигурност.

Предлог ранг листе за студентске кредите и стипендије школске 2020/2021. године

Студентске вестиОпште вести

Предлог ранг листе за студентске кредите и стипендије школске 2020/2021. године можете презузети са линка

Детаљнија процедура обуувата следеће кораке:

1. Документоване приговоре на ранг листу, предати до 22.12.2020.
  2. Студенти којима је ПРВИ пут одобрен кредит или стипендија, одмах отварају текући рачун у најближој филијали Уникредит банке (понети индекс и личну карту)
  3. Студенти којима је ПРВИ пут одобрен КРЕДИТ, образац бр. 6-ИЗЈАВА ЖИРАНТА, очитана лична карта жиранта као и попуњена меница, предају у студентску службу до 22.01.2021.
  4. Образац за приговор као и образац бр.6 –ИЗЈАВА ЖИРАНТА, можете добити у студентској служби или наћи на сајту Уникредит банке.

Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за доделу Светосавске награде за 2020. године

Студентске вестиОпште вести

Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за доделу Светосавске награде за 2020. годину за изузетне резултате у области образовања и васпитања и Критеријуме за доделу Светосавске награде за 2020. годину.

Молимо Вас да студентске пријаве доставите Студентској служби, а за остале
категорије пријаве доставите Деканату до 22. децембра.

Детаље конкурса можете преузети на линку