Архива вести

Одабрани финалисти Tech Case Study 2020

Студентске вестиОпште вести

Интересовање средњошколских тимова је и ове године било велико – опробали су се у улози технолога и решавали реалне проблема из праксе. Овогодишња студија случаја је конципирана на искуству и изазовима са којима се срећу колеге из Центра за чистију производњу Србије кроз пројекат ИЕД Србија.

Више информација на линку

Продужен рок за конкурс за најбољи научно-истраживачки и стручни рад студената

Студентске вести

Сенат Универзитета у Београду донео је одлуку да рок за подношење пријава на конкурс за најбољи научно-истраживачки и стручни рад студената буде продужен, тако да рок за пријаву истиче 15. јуна 2020. године

Детаље конкурса можете погледати овде.

Оригинална вест се може пронаћи на следећем линку

Нови термин YOURS конференције

Студентске вестиОпште вести

Због епидемиолошке ситуације везане за COVID-19 померени су рокови за пријаву радова за конференцију YOURS. Сама конференција је померена за 22.09.2020. године и одржаће се на Београдском сајму.

Обавештење организатора је на линку.

Полуфинале такмичења технолошка студија случаја "Tech case study 2020"

Студентске вестиВести о уписуОпште вести

Полуфинале такмичења технолошка студија случаја "Tech case study 2020" биће одржано онлајн у суботу 16.5.2020. године, сa почетком у 12ч

Више информација на страници посвећеној такмичењу

Препоруке за рад Факултета у новим околностима, од 11.05.2020

Студентске вестиОпште вести

На састанку деканског колегијуима одржаног 06.05.2020. године, донета је пропрука за рад Факултета у новим околностима почевши од 11.05.2020. године. Садржај преопруке можете погледати на линку

Додатно појашњење препоруке са ближим одредницама доласку у зграду можете погледати на линку

Алати намењени самопроцени, развоју, и разради пословних прилика BOSS платформа

Студентске вести

У циљу развоја предузетничког духа и омогућавања успешног креирања и
трансфера иновација из академије у привреду, креирани су иновативни алати
за пружање подршке студентима, наставницима и истраживачима у процесу
индентификације, развоја, и комерцијализације пословних прилика.
Алати намењени самопроцени, развоју, и разради пословних прилика су
доступни на отвореној, вишејезичној веб платформи (BOSS платформи), и
употпуњени су разноврсним едукативним материјалом доступним у видео и пдф
формату.

Информација YOURS 2020 конференција - продужен рок

Студентске вестиОпште вести

Позив за све младе колеге, студенте и истраживаче до 35 година, да се пријаве за конференцију YOUng Researcher’S Conference 2020 (Yours2020) слањем научних радова. Услов је да први аутор рада буде млађи научник, до 35 година.

Нови рок за слање радова је 14.5.2020. године.

Технолошко-металуршки факултет ће подржати неколико најбољих радова својих студената и запослених уплатом трошкова котизације.

Више информација у прилогу вести.

Нови рок за пријаву на виртуелно такмичење Falling Walls Lab

Студентске вестиОпште вести

DAAD Информативни центар Београд у сарадњи са Научно-технолошким парком Београд и Универзитетом у Београду организује четврти Falling Walls Lab у Србији, као иновативну платформу за представљање истраживачких пројеката у рангу научног пробоја у свим научним дисциплинама. Учесници ће присуствовати ексклузивној и бесплатној радионицi Science Communication пре самог Lab-а, која ће се такође организовати виртуелно.

Апликације за учешће на Falling Walls Lab Belgrade се шаљу централно преко портала на страници www.falling-walls.com/lab до 26. априла 2020.

Обавештење за запослене и студенте ТМФ о начину рада у ванредном стању

Студентске вестиОпште вести

У складу са проглашењем ванредног стања и препорукама Министарства просвете, науке и технолошког развоја Технолошко-металуршки факултет Универзитета у Београду обавештава запослене и студенте да се прекидају сви видови наставе (предавања, експерименталне и рачунска вежбе) који захтевају физичко присуство студената. Прелази се на електронске видове наставе и комуникације са студентима, а наставницима, истраживачима и студентима редовно ће бити достављана упутства у складу са актуелним дешавањима и новим препорукама. Рад служби и ненаставног особља биће организован у смањеном обиму који ће омогућити функционисање установе. Наглашавамо да су у овом периоду сви обавезни да се придржавају препорука надлежних органа.