Poznati finalisti pete Tehnološke studije slučaja!

Opšte vesti

U ovogodišnje finale pete Tehnološke studije slučaja „Tech Case Study 2023“ se plasiralo 5 srednjoškolskih timova sa najboljim predlozima rešenja za hvatanje ugljenik (IV) oksida iz vazduha. Učenici su pokazali veliku kreativnost i sposobnost da sagledaju različite aspekte izloženog problema i žiriju nije bilo ni malo lako da odabere finaliste. Finalisti će imati priliku da dodatno razrade svoja rešenja u smislu predloženih tehnologija i realizacije i prezentuje ih u finalu, 29.11.2023. godine od 12 časova na Tehnološko-metalurškom fakultetu.

Pet timova koji su se plasirali u finale su:
1.    PBG tehnolozi
2.    Farmaceuti
3.    Petrovi tehnolozi
4.    Održivo razvijeni
5.    Dojč

Predviđene su vredne nagrade Tehnološko-metalurškog fakulteta za timove koji osvoje prva tri mesta, a sve finaliste očekuju pokloni u saradnji sa projektom IED Srbija. Timovi koji učestvuju u finalu će sve potrebne informacije vezano za organizaciju dobiti elektronskom poštom.

Čestitamo svim učesnicima, a posebno finalistima i radujemo se susretu u finalu „Tech Case Study 2023“ ili u klupama TMF-a u narednoj školskoj godini.