Stručna poseta studenta inženjerstva zaštite životne sredine

Studentske vesti

U petak, 20. oktobra 2023. studenti Inženjerstva zaštite životne sredine su posetili postrojenje za tretman komunalnih otpadnih voda i postrojenje za pripremu vode za piće u Kruševcu. Poseta je organizovana u okviru nastave na predmetima Osnove tehnologije prečišćavanja otpadnih voda (OAS), Napredne tehnike prečišćavanja otpadnih voda (MAS) i Tehnologija pripreme vode u industriji (MAS). Studenti su imali priliku da razgovaraju sa zaposlenima koji su predstavili i objasnili funkcionisanje pomenutih postrojenja. Kruševačko Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda je među najsavremenijim u Srbiji, pa je ono poslužilo kao praktičan primer onoga što studenti slušaju na predavanjima. Ovo je tek prva od planiranih poseta koja će se obaviti u okviru nastave na studijskom programu Inženjerstvo zaštite životne sredine. Posetu su predvodili prof. dr Dragan Povrenović, prof. dr Vladimir Pavićević i Đorđe Ogrizović, istraživač pripravnik. Ovom prilikom se posebno zahvaljujemo našim domaćinima iz JKP "Vodovod Kruševac" Milutinu Tasiću, rukovodiocu sektora za prečišćavanje otpadnih voda, kao i Miroslavu Stojanoviću, rukovodiocu sektora za proizvodnju vode i održavanje brane.