Стручна посета студента инжењерства заштите животне средине

Студентске вести

У петак, 20. октобра 2023. студенти Инжењерства заштите животне средине су посетили постројење за третман комуналних отпадних вода и постројење за припрему воде за пиће у Крушевцу. Посета је организована у оквиру наставе на предметима Основе технологије пречишћавања отпадних вода (ОАС), Напредне технике пречишћавања отпадних вода (МАС) и Технологија припреме воде у индустрији (МАС). Студенти су имали прилику да разговарају са запосленима који су представили и објаснили функционисање поменутих постројења. Крушевачко Постројење за пречишћавање отпадних вода је међу најсавременијим у Србији, па је оно послужило као практичан пример онога што студенти слушају на предавањима. Ово је тек прва од планираних посета која ће се обавити у оквиру наставе на студијском програму Инжењерство заштите животне средине. Посету су предводили проф. др Драган Повреновић, проф. др Владимир Павићевић и Ђорђе Огризовић, истраживач приправник. Овом приликом се посебно захваљујемо нашим домаћинима из ЈКП "Водовод Крушевац" Милутину Тасићу, руководиоцу сектора за пречишћавање отпадних вода, као и Мирославу Стојановићу, руководиоцу сектора за производњу воде и одржавање бране.