Formiranje inovacionog inkubatora ...

Opšte vesti

U sredu 29. novembra, u Vladi RS, Ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Dr Jelena Begović uručila je Ugovor o finansiranju formiranja i razvoja inovacionog inkubatora dekanu Tehnološko-metalurškog fakulteta prof. dr Petru Uskokoviću.

Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu, u saradnji sa Biološkim fakuletom Univerziteta u Beogradu i Poslovno-tehnološkim inkubatorom Tehničkih fakulteta Univerziteta u Beogradu, učestvuje u Programu formiranja i razvoja inovacionih inkubatora u naučno-istraživačkim organizacijama. U okviru Programa odobreno je ukupno 14 projekata.

Program će omogućiti razvoj preduzetničkih kompetencija i povećanje broja startap timova, kao i pružiti podršku u vidu mentorskog vođenja i savetovanja u cilju olakšavanja rasta startapova i njihovog nesmetanog ulaska i uspeha na tržištu.

Ponosni smo što imamo priliku da doprinesemo povećanju preduzetničkih kapaciteta studenata i mladih inženjera sa inovativnim idejama.