Konkurs za dodelu nagrada Privredne komore Srbije za najbolje doktorske disertacije

Studentske vesti

Zadovoljstvo nam je da Vas obavestimo da Privredna komora Srbije nastavlja tradiciju organizacije Godišnje nagrade za najbolje doktorske disertacije koja ove godine obeležava jubilej – 55 godina, za radove sa originalnim naučnim doprinosima od izuzetnog značaja u određenoj naučnoj oblasti, a sa direktnim ili potencijalnim doprinosom razvoju privrede, akademske i šire društvene zajedinice na teritoriji Republike Srbije.

Privredna komora Srbije u 2023. godini dodeljuje 10 nagrada za najbolje doktorske disertacije odbranjene u toku 2021/2022. godine, počev od 1.10.2021. godine, a zaključno sa 30.09.2022. godine.

Inicijativu za podnošenje predloga fakultetu može podneti institut, preduzeće, druge organizacije i pojedinci na osnovu Javnog poziva koji je objavljen u dnevnom listu „Politika“ od 15.06.2023. godine i dostupan je i na sajtu: www.pks.rs . Predlozi za dodeljivanje nagrada se podnose u roku od 100 dana od dana objavljivanja konkursa, a najkasnije do 22. septembra 2023. godine do 16:00 časova. Predloge potpisuje dekan Fakulteta predloženog kandidata.

Saglasno odredbama Odluke, RADOVE I PREDLOGE dostavite na adresu:

PRIVREDNA KOMORA SRBIJE - PRIVREDNA KOMORA BEOGRADA,
- za nagradu Komore -
11000 B E O G R A D
Kneza Miloša 12
 (kanc. 202)

PREDLOZI SE DOSTAVLJAJU U ŠTAMPANOM OBLIKU i SA sledećim obaveznim prilozima:

1. POPUNJEN OBRAZAC - PODACI O KANDIDATU/KANDIDATIMA ZA GODIŠNJU NAGRADU PKS ZA ŠKOLSKU 2021/2022. GODINU
2. DOPIS DEKANA
3. MIŠLJENJE MENTORA, ČLANOVA KOMISIJE ILI STRUČNIH I NAUČNIH ORGANIZACIJA I INSTITUTA O MOGUĆNOSTI PRIMENE PREDLOŽENOG RADA U PRIVREDI
4. DETALJNO OBRAZLOŽENJE SA RAZRADOM MOGUĆE PRIMENE PREDLOŽENOG RADA U PRIVREDI
5. PROCENA MOGUĆIH EFEKATA KORIŠĆENJA PREDLOŽENOG RADA U PRIVREDI
6. MIŠLJENJE PRIVREDNOG DRUŠTVA KOJE JE ZAINTERESOVANO ZA PRIMENU REZULTATA PREDLOŽENOG RADA I RADNO ANGAŽOVANJE AUTORA ILI DRUGE OBLIKE PODSTICAJA AUTORA ZA DALJI RAD U TOJ OBLASTI

Nekompletni predlozi neće biti uzeti u razmatranje.

Nagrade se dodeljuju u vidu diploma i novčanih nagrada. Odluke o dodeli nagrada donosi stručni Žiri.

Dodatne informacije i obaveštenja možete dobiti putem elektronske pošte: naucni.radovi@pks.rs ili
kontakt telefona: 063/822-9767