Promocija programa stipendija Nemačke fondacije za životnu sredinu

Studentske vesti

Promocija programa stipendija Nemačke fondacije za životnu sredinu (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU) za zainteresovane studente master i doktorskih studija Univerziteta u Beogradu biće održana u ponedeljak, 19. juna 2023. godine, s početkom u 12 časova, u sali 16 na 1. spratu zgrade Rektorata Univerziteta u Beogradu. Studenti će imati priliku da od predstavnika Fondacije u Srbiji dobiju informacije o mogućnostima prijave, uslovima i drugim važnim detaljima. Nemačka fondacija za životnu sredinu nudi stalno otvoren konkurs za stipendije za praksu ili istraživački boravak u trajanju od 6 do 12 meseci u organizacijama u Nemačkoj (univerziteti, instituti, ministarstva, nevladine organizacije, privatne kompanije). Program stipendija podržava najširi spektar struka uz uslov da je predlog projekta u oblasti zaštite životne sredine, ekologije, održivog razvoja, klimatskih promena ili obnovljivih izvora energije.

Ciljna grupa su mladi istraživači i profesionalci—master diplomci (uz uslov da je diploma stečena u poslednjih 5 godina ili master studenti pri kraju studija ili studenti doktorskih studija koji nisu pri kraju doktorskih studija), građani Srbije sa prebivalištem u Srbiji, sa znanjem nemačkog ili engleskog jezika. Iznos mesečne stipendije je 1350 evra i zdravstveno osiguranje, dok su troškovi istraživanja uglavnom pokriveni od strane institucije domaćina. Više informacija na linku https://www.dbu.de/foerderung/moe-fellowship/serbien/