Panel - Aspekti računarske bezbednosti u digitalizovanom okruženju

SAVEZ ENERGETIČARA zajedno sa ELEKTROPRIVREDOM SRBIJE organizuje 21.

februara 2024. godine (sreda) u 11 h

PANEL

ASPEKTI RAČUNARSKE BEZBEDNOSTI U DIGITALIZOVANOM OKRUŽENJU

U ZGRADI TEHNIČKIH FAKULTETA, BULEVAR KRALJA ALEKSANDRA 73, SVEČANA SALA na GraĐevinskom fakultetu.

PANEL će otvoriti Prof. Nikola Rajaković (Predsednik Saveza energetičara, Dušan Živković v.d. generalnog direktora EPS-a i prof. Dejan Gvozdić, Dekan Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu.

Panelisti:

1.       Katarina Andrejević, Elektroprivreda Srbije

2.       Prof. Pavle Vuletić, Elektrotehnički fakultet

3.       Matija Veljić, PULSEC, Beograd

4.       Milan Čakarević, Aurus plus, Beograd

5.       Saša Grba, Elektroprivreda Srbije

Moderator:

Prof. Nikola Rajaković

Aspekti bezbednosti i sigurnosti u digitalizovanom okruženju (cyber security aspekti) bili su jedna od tema na Savetovanju ENERGETIKA 2022. Pokazalo se da je tema od interesa u gotovo svim granama energetike, a posebno je značajna za računarski umrežene elektroenergetske sisteme u kojima se upravlja sa TW snage u realnom vremenu. Prekidi u snabdevanju kod takvih mega-sistema imaju za posledice enormne materijalne i nematerijalne štete.

Iskustva iz sveta, a svakako i naša neposredna iskustva, pokazuju da je otvoren jedan sofisticirani visoko tehnološki front u kome se nastavlja biblijska borba dvaju vrednosnih suština: sila dobra i sila zla.

Naš PANEL je sa jasnom idejom da ojačamo sile dobra i sa još jasnijom porukom da hakerski upadi i diverzije jesu pretnja, ali da su veštine i znanja onih koji brinu o sigurnom snabdevanju električnom energijom pozdana brana od digitalnog kriminala.

Savez energetičara