Pismo Dekanskog kolegijuma povodom Dana Tehnološko-metalurškog fakulteta

Poštovane koleginice i kolege,
Uvaženi prijatelji i saradnici,
Dragi studenti,

Nažalost, i ova godina nam je donela neizvesnu epidemiološku situaciju, čime smo sprečeni, da kao i svakog poslednjeg petka u mesecu novembru, svečanom akademijom obeležimo 96 godina od osnivanja Tehnološkog odseka Tehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Otežane okolnosti funkcionisanja Fakulteta nisu sprečile dostizanje uobičajenih rezultata u nastavi, istraživanjima i saradnji sa zajednicom u celini. Međunarodni i domaći kontakti su intenzivirani i opisani novim projektima i naučnim radovima, što je bilo moguće usled želje da se u usponu zadržimo, ne samo radi nas samih, već i onih kojima pripadamo.

Iskreno očekujemo uzlet saradnje svih sektora i oblasti delovanja Fakulteta jer je za negovanje veza i poverenja u ovakvim vremenima neophodna, ne više snaga interesa, već blagost prijateljstva i odanosti. Jasno je da se kvalitet ne odražava u tome koliko smo jaki već u tome koliko su bolji i jači oni kojima prenosimo znanje, oni na čijim osnovama uzrastamo kao i oni koji prihvataju i nadograđuju naša postignuća.

U nadi da će vreme i okolnosti dozvoliti da rezultate protkamo osmesima, razgovorima i optimizmom,

Dekanski kolegijum
Tehnološko-metalurškog fakulteta