Pismo Dekanskog kolegijuma povodom Dana fakulteta

Poštovane koleginice i kolege,

Uvaženi prijatelji i saradnici Fakulteta,

Dragi studenti,

Proslavu godišnjice osnivanja kroz svečanu akademiju, naš Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu uobičajeno obeležava poslednjeg petka u mesecu novembru. Nažalost, usled pogoršane epidemiološke situacije ove godine smo sprečeni da se okupimo i zajedno obeležimo ovaj dan koji posvećujemo prikazu rezultata naših nastavnika, saradnika, istraživača i studenata protkanim iskrenom podrškom našeg nenastavnog osoblja. Ovi napori i postignuća pripadaju i svima onima koji su kao donatori znanja, sredstava i iskrene podrške pripremili plodno tlo za zaposlene i studente čija se imena nalaze na naučnim radovima, projektima, promocijama i diplomama. Tog dana, potpisnici se nalaze u publici i prate one kojima se tada iskreno zahvaljujemo što su deo naše kuće i poziva Tehnologa u celini. Tim pre, u ovom pismu ne želimo da, žaleći zbog trenutne situacije, zakažemo viđanje za novembar naredne godine već da Vas pozovemo da nam se pridružite u stvaranju, razgovorima i druženju na one načine koje možemo da otmemo od realnih okolnosti. Puno puta ćemo stvoriti ovakve trenutke kroz sastanke, pisma i razgovore, a  26. novembar 2021. će prikazati ishode naših zajedničkih ideja, saradnje i postignuća.

U nadi da će se naše zajedničke želje pretvoriti u ponos, motiv i uspeh Alumni članova, zaposlenih, studenata i svih koji se osećaju prijateljima naše zajedničke kuće.

Dekanski kolegijum