Писмо Деканског колегијума поводом Дана факултета

Поштоване колегинице и колеге,

Уважени пријатељи и сарадници Факултета,

Драги студенти,

Прославу годишњице оснивања кроз свечану академију, наш Технолошко-металуршки факултет Универзитета у Београду уобичајено обележава последњег петка у месецу новембру. Нажалост, услед погоршане епидемиолошке ситуације ове године смо спречени да се окупимо и заједно обележимо овај дан који посвећујемо приказу резултата наших наставника, сарадника, истраживача и студената протканим искреном подршком нашег ненаставног особља. Ови напори и постигнућа припадају и свима онима који су као донатори знања, средстава и искрене подршке припремили плодно тло за запослене и студенте чија се имена налазе на научним радовима, пројектима, промоцијама и дипломама. Тог дана, потписници се налазе у публици и прате оне којима се тада искрено захваљујемо што су део наше куће и позива Технолога у целини. Тим пре, у овом писму не желимо да, жалећи због тренутне ситуације, закажемо виђање за новембар наредне године већ да Вас позовемо да нам се придружите у стварању, разговорима и дружењу на оне начине које можемо да отмемо од реалних околности. Пуно пута ћемо створити овакве тренутке кроз састанке, писма и разговоре, а  26. новембар 2021. ће приказати исходе наших заједничких идеја, сарадње и постигнућа.

У нади да ће се наше заједничке жеље претворити у понос, мотив и успех Алумни чланова, запослених, студената и свих који се осећају пријатељима наше заједничке куће.

Декански колегијум