Tehnološka studija slučaja „Tech case study 2020“

Opšte vestiStudentske vesti

Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu drugu godinu zaredom organizuje Tehnološku studiju slučaja „Tech case study 2020“ uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Centra za čistiju proizvodnju Srbije i projekta „IED Srbija“.  Takmičenje je osmišljeno tako da učenicima završnih godina srednjih škola približi  posao tehnologa i testira njihove inženjerske veštine kroz realan problem iz oblasti održivog razvoja.

PROPOZICIJE TAKMIČENJA

• Pravo na prijavu imaju timovi iz svih srednjih škola, istraživačke stanice Petnica i Centara za talente na teritoriji Republike Srbije
  • Maksimalan broj timova iz škole/stanice/centra je četiri tima
  • Timovi se sastoje od po tri do četiri učenika završnih godina srednjih škola (III i IV godina)
  • Poželjno je da svaki tim ima svog mentora (profesora) koji ima isključivo savetodavnu ulogu i ne može učestvovati u rešavanju studije slučaja
  • Ukoliko tim nema svog mentora, organizator dodeljuje mentora (volontera-studenta Tehnološko-metalurškog fakulteta) koji takođe ima isključivo savetodavnu ulogu

Detaljnije informacije vezane za takmičenje se mogu naći u dokumentu, a formular za prijavu je dostupan na linku:

Za više informacija kontaktirajte nas putem elektronske pošte na pr@spmtf.rs ili na broj telefona 062/260298.