Novi rok za prijavu na virtuelno takmičenje Falling Walls Lab

Opšte vestiStudentske vesti

DAAD Informativni centar Beograd u saradnji sa Naučno-tehnološkim parkom Beograd i Univerzitetom u Beogradu organizuje četvrti Falling Walls Lab u Srbiji, kao inovativnu platformu za predstavljanje istraživačkih projekata u rangu naučnog proboja u svim naučnim disciplinama. Učesnici će prisustvovati ekskluzivnoj i besplatnoj radionici Science Communication pre samog Lab-a, koja će se takođe organizovati virtuelno.

Falling Walls Lab Belgrade je namenjen studentima, istraživačima, i naučnicima (BA, MA, PhD, postdoc), preduzetnicima.
Aplikacije za učešće na Falling Walls Lab Belgrade se šalju centralno preko portala na stranici www.falling-walls.com/lab do 26. aprila 2020.

Cilj takmičenja je da svaki učesnik ima zadatak da u tri minuta predstavi svoju ideju ili projekat i ubedi lokalni žiri u inovativnost svoje zamisli.

Pobednik srpskog Falling Walls Lab Belgrade kao nagradu dobija učešće u finalnom Falling Walls Lab u Berlinu 8. novembra, kao i prisustvo na Falling Walls konferenciji 9. novembra.