Други конкурсни рок за упис на основне академске студије - школска 2022/2023. година

Вести о упису

На основу Конкурса који је расписао Универзитет у Београду, Технолошко-металуршки факултет у прву годину основних академских студија у школској 2022/2023. години у другом конкурсном року уписује студенте на следећа расположива места на студијским програмима:

• Хемијско инжењерство - 39 буџетских,
  • Биохемијско инжењерство и биотехнологија - 12 буџетских и 19 самофинансирајућих,
  • Инжењерство заштите животне средине - 36 буџетских и 4 самофинансирајућа,
  • Инжењерство материјала - 19 буџетских и 17 самофинансирајућих,
  • Металуршко инжењерство - 8 буџетских и 10 самофинансирајућих.

Правила конкурса, начини пријављивања и рангирања и износ школарине могу се пронаћи на страници уписа на основне академске студије.

Веб пријава кандидата биће могућа у периоду од 00:01 часова 28. августа до 10:00 часова 31. августа. Пријем документације кандидата биће организован 1. септембра, док ће тачни термини бити објављени на сајту Факултета 31. августа. Спискови кандидата за полагање пријемног испита биће објављени на сајту Факултета 2. септембра до 14 часова.

Пријемни испити биће организовани:

• хемија 5. септембра у 10 часова,
  • математика 6. септембра у 10 часова,
  • физика 6. септембра у 10 часова.

Прелиминарне ранг листе биће објављене 7. септембра до 12 часова. Примедбе на прелиминарну ранг листу биће могуће поднети до краја дана у четвртак 8. септембра електронским путем (на мејл Комисије за упис), а коначне ранг листе биће објављене у петак 9. септембра до 14 часова.

Упис кандидата по студијским програмима на основу коначних ранг листа биће реализован у понедељак 12. септембра.

Питања у вези са уписом могу се послати Комисији за упис на мејл: upisnakomisija@tmf.bg.ac.rs од 15. августа.