Drugi konkursni rok za upis na osnovne akademske studije - školska 2022/2023. godina

Vesti o upisu

Na osnovu Konkursa koji je raspisao Univerzitet u Beogradu, Tehnološko-metalurški fakultet u prvu godinu osnovnih akademskih studija u školskoj 2022/2023. godini u drugom konkursnom roku upisuje studente na sledeća raspoloživa mesta na studijskim programima:

• Hemijsko inženjerstvo - 39 budžetskih,
  • Biohemijsko inženjerstvo i biotehnologija - 12 budžetskih i 19 samofinansirajućih,
  • Inženjerstvo zaštite životne sredine - 36 budžetskih i 4 samofinansirajuća,
  • Inženjerstvo materijala - 19 budžetskih i 17 samofinansirajućih,
  • Metalurško inženjerstvo - 8 budžetskih i 10 samofinansirajućih.

Pravila konkursa, načini prijavljivanja i rangiranja i iznos školarine mogu se pronaći na stranici upisa na osnovne akademske studije.

Veb prijava kandidata biće moguća u periodu od 00:01 časova 28. avgusta do 10:00 časova 31. avgusta. Prijem dokumentacije kandidata biće organizovan 1. septembra, dok će tačni termini biti objavljeni na sajtu Fakulteta 31. avgusta. Spiskovi kandidata za polaganje prijemnog ispita biće objavljeni na sajtu Fakulteta 2. septembra do 14 časova.

Prijemni ispiti biće organizovani:

• hemija 5. septembra u 10 časova,
  • matematika 6. septembra u 10 časova,
  • fizika 6. septembra u 10 časova.

Preliminarne rang liste biće objavljene 7. septembra do 12 časova. Primedbe na preliminarnu rang listu biće moguće podneti do kraja dana u četvrtak 8. septembra elektronskim putem (na mejl Komisije za upis), a konačne rang liste biće objavljene u petak 9. septembra do 14 časova.

Upis kandidata po studijskim programima na osnovu konačnih rang lista biće realizovan u ponedeljak 12. septembra.

Pitanja u vezi sa upisom mogu se poslati Komisiji za upis na mejl: upisnakomisija@tmf.bg.ac.rs od 15. avgusta.