Предавање проф. Драгомира Букура

Опште вести

Поштоване колегинице и колеге,

Савез хемијских инжењера Србије и Технолошко-металуршки факултет у Београду Вас позива на предавање уваженог професора Др Драгомира Б. Букура, који је професор емеритус хемијског инжењерства на Texas A&M Univerzitetu у Тексасу, САД.

Предавање под називом:

"Conversion of natural gas-(coal- or biomass-)
derived synthesis gas to transportation fuels and chemical feedstocks via Fischer-Tropsch
synthesis",

ће се одржати у четвртак 28.12.2017. год., са почетком у 10:30 часова у Свечаној сали Технолошко-металуршког факултета у Београду.

Проф. Букур је тренутно руководилац међународног пројекта о моделовању, оптимизацији и динамици реактора за Fischer-Tropsch синтезу, који се одвија у сарадњи Texas A&M Univerziteta у Катару и
Технолошко-металуршког факултета у Београду, финансираног од стране Катар фондације.

У прилогу се налази сажетак предавња и кратка биографија проф. Букура.