Додељене награде истраживачима са ТМФ-а

Опште вести

Технолошко-металуршки факултет је и ове године учествовао на међународној изложби проналазака самостално или у сарадњи са другим научно-истраживачким организацијама. На овогодишњој

37. МЕЂУНАРОДНОЈ ИЗЛОЖБИ ПРОНАЛАЗАКА, НОВИХ ТЕХНОЛОГИЈА И ИНДУСТРИЈСКОГ ДИЗАЈНА, СЛОГАН „ИНОВАЦИЈЕ И ПРЕДУЗЕТНИШТВО" ПРОНАЛАЗАШТВО-БЕОГРАД 2023, одржане од 13-16. јуна у Етнографском музеју у Београду,

истраживачима са нашег факултета додељене су следеће награде:

GRAND-PRIX

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ: ИХТМ-ИНСТИТУТ ОД НАЦИОНАЛНОГ ЗНАЧАЈА, ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКИ ФАКУЛТЕТ, ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКИ ФАКУЛТЕТ, МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

СИСТЕМ И ПОСТУПАК АУТОМАТСКЕ КЛАСИФИКАЦИЈЕ УВ/ВИС СИГНАЛА РАДИ ДИЈАГНОСТИКЕ БИЛИЈАРНЕ ЦИРОЗЕ И ЊИХОВА ПРИМЕНА

Аутори: Милка Аврамов-Ивић (ИХТМ Институт од националног значаја, Београд), Ана Гавровска (Електротехнички факултет, Београд), Драган Вуковић (Медицински факултет, Београд), Душан Мијин (Технолошко-металуршки факултет, Београд), Слободан Петровић (Технолошко-металуршки факултет, Београд), Бранинир Рељин (Електротехнички факултет, Београд), Ирини Рељин (Електротехнички факултет, Београд), Милан Миливојевић (Електротехнички факултет, Београд), Сања Стевановић (ИХТМ Институт од националног значаја, Београд), Јелена Ловић (ИХТМ Институт од националног значаја, Београд).

Проналазак је један од резултата  међународног ЕУРЕКА пројекта: “Digital device for UV/VIS signal classification in diagnostics of benign diseases and tuberculosis (E!13086-DIDIB)” који су четири институције Универзитета у Београду: ИХТМ, ТМФ, ЕТФ, МФ реализовале за време пандемије Covid 19.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ, ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКИ ФАКУЛТЕТ, БЕОГРАД

ПОСТУПАК ЗА БИОДЕГРАДАЦИЈУ АНТРАХИНОНСКИХ БОЈА У КОНТИНУАЛНОМ МИКРОРЕАКТОРСКОМ СИСТЕМУ ПЕРОКСИДАЗОМ ИЗОЛОВАНОМ ИЗ ПОЉОПРИВРЕДНОГ ОТПАДА

Аутори: Душан Ж. Мијин, Милица М. Светозаревић Арсовић, Наташа Ж. Шекуљица, Зорица Кнежевић-Југовић, Ана Дајић, Марина Михајловић, Мића Јовановић. Универзитет у Београду, Технолошко-металуршки факултет, Београд.

ЗЛАТНА МЕДАЉА са ликом Николе Тесле

ПОСТУПАК ДОБИЈАЊА РЕГРАНУЛАТА ПВЦ-А СА ДОДАТКОМ МОДИФИКОВАНОГ ЕТИЛЕНВИНИЛАЦЕТАТА (ЕВА) ЗА МЕКЕ ПРОИЗВОДЕ.

Аутори: 1. Владимир Кнежевић, дипл. инж. електротехнике, директор (РКС КОМПОЗИТИ, Челарево) 2. Бранислав Кнежевић, дипл. инж. електротехнике, власник (РКС КОМПОЗИТИ, Челарево) 3. Др Марија Вуксановић, дипл. инж. технологије (Универзитет у Београду, Институт за нуклеарне науке „Винча“) 4. Др Милена Милошевић, дипл. инж. технологије (Универзитет у Београду, Институт за хемију, технологију и металургију) 5. Јована Бошњаковић, дипл. инж. технологије (Институт Лола) 6. Александар Јовановић, дипл. инж. технологије (Институт за технологију нуклеарних и других минералних сировина - ИТНМС) 7. Младен Бугарчић, дипл. инж. технологије (Институт за технологију нуклеарних и других минералних сировина - ИТНМС), 8. Др Александар Маринковић, дипл. инж. технологије (Универзитет у Београду, Технолошко-металуршки факултет - ТМФ)

ЗЛАТНА МЕДАЉА са ликом Николе Тесле

ПОСТУПАК ДОБИЈАЊА БИТУМЕНСКИХ МАТЕРИЈАЛА ПОБОЉШАНИХ СВОЈСТАВА СА РЕАКТИВНИМ СТАБИЛИЗАТОРИМА ЗА КОМПАТИБИЛИЗАЦИЈУ КАЛЦИЈУМ-КАРБОНАТА

Аутори: 1. Владимир Кнежевић, дипл. инж. електротехнике, директор (РКС КОМПОЗИТИ, Челарево)  2. Бранислав Кнежевић, дипл. инж. електротехнике, власник (РКС КОМПОЗИТИ, Челарево) 3. Др Александар Маринковић, дипл. инж. технологије (Универзитет у Београду, Технолошко-металуршки факултет - ТМФ) 4. Др Адела Егеља, дипл. физико-хемичар (Универзитет у Београду, Институт за нуклеарне науке „Винча“) 5. Наташа Кнежевић, дипл. инж. технологије (Универзитет у Београду, Институт за нуклеарне науке „Винча“) 6. Др Љиљана Јанковић Мандић, дипл. физико-хемичар (Универзитет у Београду, Институт за нуклеарне науке „Винча“) Др Марија Вуксановић, дипл. инж. технологије (Универзитет у Београду, Институт за нуклеарне науке „Винча“).