Tehnički ekspert za primenu IED – Poziv za angažovanje eksperta u oblasti integrisanog sprečavanja i kontrole zagađivanja životne sredine...

Opšte vesti

Centar za čistiju proizvodnju Tehnološko - metalurškog fakulteta, Univerziteta u Beogradu, raspisuje konkurs za tehničkog eksperta na projektu “Zelena tranzicija – Implementacija Direktive o industrijskim emisijama u Srbiji u periodu 2021-2025. godine”. Projekat se realizuje u saradnji sa Ministarstvom zaštite životne sredine Republike Srbije, a uz finansijsku pomoć Švedske agencije za međunarodni razvoj i saradnju preko Ambasade Švedske u Beogradu.

Pozicija na projektu: Tehnički ekspert za primenu IED

Napomena: Pozicija podrazumeva puno radno vreme na određeni period od 36 meseci.

Ključne odgovornosti:

- Koordinacija projektnih aktivnosti na pripremi integrisanih dozvola za izabrane operatere;

- Tehnička i finansijska procena usklađenosti pojedinih operatera sa zahtevima Direktive o industrijskim emisijama;

- Održavanje redovne komunikacije sa nadležnim organima, operaterima i drugim relevantnim institucijama u postupku izdavanja integrisane dozvole.

Uslovi:

- Univerzitetska diploma iz oblasti tehničkih nauka, upravljanja životnom sredinom ili srodnih fakulteta. Posedovanje doktorske diplome smatraće se za prednost ukoliko je iz oblasti koja je vezana za oblast angažovanja;

- Tečno znanje engleskog jezika;

- Najmanje 10 godina profesionalnog iskustva u poslovima zaštite životne sredine;

- Profesionalno iskustvo u oblasti integrisanog sprečavanja i kontrole zagađivanja životne sredine;

- Radno iskustvo u oblasti primene IED na projektima finansiranim od strane EU ili drugih donatora;

- Posedovanje vozačke dozvole B kategorije.

Opis zaduženja za navedenu poziciju dostupan je  ovde.

Rok za prijavu je 15. decembar 2021. godine.

Zainteresovani kandidati treba da dostave svoju biografiju na engleskom jeziku, na e-mail: ippc@tmf.bg.ac.rs

Biografija treba da bude pripremljena u sledećem formatu: CV format

Po završetku prijavnog roka biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor i oni će biti u obavezi da dostave dokaze o navedenim referencama i obrazovanju. Svim ostalim kandidatima se zahvaljujemo na interesovanju.

U slučaju nekih nepravilnosti, korupcije ili sličnog ponašanja prijave će biti odbijene i konkurs poništen.