Prvi konkursni rok za upis na osnovne akademske studije - školska 2021/2022. godina

Vesti o upisu

Na osnovu Konkursa koji je raspisao Univerzitet u Beogradu, Tehnološko-metalurški fakultet u prvu godinu osnovnih akademskih studija u školskoj 2021/2022. godini upisuje 360 studenata i to: 315 studenata čije se obrazovanje finansira iz budžeta i 45 samofinansirajućih studenata.

Broj budžetskih i samofinansirajućih mesta po studijskim programima:

• Hemijsko inženjerstvo: 145 budžetskih mesta i 5 samofinansirajućih mesta,
  • Biohemijsko inženjerstvo i biotehnologija: 80 budžetskih i 10 samofinansirajućih mesta,
  • Inženjerstvo zaštite životne sredine: 55 budžetskih i 5 samofinansirajućih mesta,
  • Inženjerstvo materijala: 23 budžetskih i 17 samofinansirajuća mesta,
  • Metalurško inženjerstvo: 12 budžetskih i 8 samofinansirajuća mesta.

Pravila konkursa, načini prijavljivanja i rangiranja i iznos školarine mogu se pronaći na stranici upisa na osnovne akademske studije.

Veb prijava kandidata biće moguća u periodu od 00:01 časova 17. juna do 23:59 časova 20. juna. Prijem dokumentacije kandidata biće organizovan od 23. do 25. juna, dok će tačni termini biti objavljeni na sajtu Fakulteta 21. juna. Prijemni ispiti biće organizovani:

• hemija 28. juna u 9 časova,
  • matematika 29. juna u 9 časova,
  • fizika 30. juna u 13 časova.

Spiskovi kandidata za polaganje prijemnog ispita biće objavljeni na sajtu Fakulteta 26. juna do 14 časova. Upis kandidata po studijskim programima na osnovu konačnih rang lista biće realizovan od 7. do 9. jula. Detaljan kalendar za prvi konkursni rok možete preuzeti ovde.

Pitanja u vezi sa upisom mogu se poslati Komisiji za upis na mejl: upisnakomisija@tmf.bg.ac.rs.