Polufinale Prve tehnološke studije slučaja „Tech case study 2019“

Opšte vesti

Studentski parlament Tehnološko-metalurškog fakulteta Univerziteta u Beogradu, zajedno sa profesorima i istraživačima fakulteta, a uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja organizovao je ove godine Prvu tehnološku studija slučaja „Tech case study 2019“.

„Tech case study 2019“ je kroz dva polufinala 20.04.2019. godine okupila preko 100 srednjoškolaca iz cele Srbije koji su imali priliku da se upoznaju sa poslom tehnologa i da se oprobaju u inženjerskim veštinama kroz realan problem. Svoja rešenja je poslalo 27 timova sa 3-4 člana, a zbog izuzetnog kvaliteta pristiglih predloga stručni žiri je umesto predviđenih 10 odabrao 12 timova koji će se nadmetati u Finalu, 07.05.2019. godine na Tehnološko-metalurškom fakultetu.

Dvanaest timova koji su se plasirali u finale su:
1.    Akva purifikata (Aqua purificata)
2.    Šećerleme
3.    N.A.J
4.    4. Gimnazija
5.    Fenix (Fenix)
6.    Eko tim
7.    Trofazna mačka
8.    Alhemičari
9.    Albatros
10.    Teh Insajder (Tech Insider)
11.    Ideja
12.    5a

Zbog male bodovne razlike odlukom žirija konačan broj timova je 12! Tabelu sa bodovima možete pogledati ovde.
Čestitamo svima i radujemo se susretu u Finalu „Tech case study 2019“ ili u klupama TMF-a u narednoj školskoj godini!