Navigacija

Tehnološka studija slučaja 2021 – Tech case study 2021

Izveštaj sa finalnog takmičenja Treće tehnološke studije slučaja „Tech Case Study 2021“

Finale Treće tehnološke studije slučaja „Tech Case Study 2021“ održano je 12.5.2021. godine u organizaciji Tehnološko-metalurškog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Saveza studenata fakulteta. Takmičenje tradicionalno podržava Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, a ovogodišnja studija slučaja je realizovana u saradnji sa projektom „eVOK Srbija” koji finansijski podržava ambasada Kraljevine Norveške. 

Finale su svečano otvorili prof. dr Ivica Radović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Njegova ekselencija gospodin Jern Eugen Jelstad, ambasador Kraljevine Norveške, i prof. dr Petar Uskoković, dekan fakulteta, koji su istakli značaj promovisanja nauke, novih tehnologija i zaštite životne sredine.


Takmičari i organizatori Treće tehnološke studije slučaja „Tech Case Study 2021“

 


Otvaranje Treće tehnološke studije slučaja „Tech Case Study 2021“:
Ivica Radović, MPNTR, Jern Eugen Jelstad, ambasada Kraljevine Norveške i Petar Uskoković, Dekan TMF (s leva na desno)

Zbog epidemioloških mera, bio je ograničen broj mesta u sali, ali su svi zainteresovani mogli da prate finale ovogodišnje Tehnološke studije slučaja onlajn. Finale je strimovano na Jutjub kanalu Tehnološko-metalurškog fakulteta UB:

https://www.youtube.com/channel/UCBlTN7SjJUwR2j6ZB_kbF0Q

Gledaoci su mogli da glasaju i da podrže svoje favorite, a glasovi publike su uzeti u obzir prilikom dodele nagrada, uz glasove stručnog žirija. Stručni žiri su činili mr Svetislav Puzić, zamenik direktora proizvodnje FMC Srbija, dr Aleksandar Ćosović, ekspert projekta eVOK Srbija, prof. dr Melina Kalagasidis Krušić, prodekan za kadrove Tehnološko-metalurškog fakulteta, doc. dr Aleksandra Đukić Vuković, ispred organizacionog tima Tech Case Study 2021 i Vladimir Smuđa, student prodekan Tehnološko-metalurškog fakulteta.

 

Članovi žirija: dr Aleksandar Ćosović, ekspert projekta eVOK Srbija i mr Svetislav Puzić, zamenik direktora proizvodnje FMC Srbija. 

Tri najbolje plasirana tima su:

  1. ZERO – Anđela Ruta Stanču, Todor Dimitrijević, Teodora Jelisavčić, Sofija Avramesku, mentor Goran Milićev, Peta i Četrnaesta beogradska gimnazija;
  2. PRACTICAL SOLUTIONS GROUP – Đorđe Nožanić, Nevena Ilić, Goran Knežević, Vuk Obradović, mentor Olivera Vukoičić, Istraživačka stanica Petnica;
  3. APEX – Bojana Tepavčević, Vuk Tomić, Luka Papak, Marko Latas, mentor Maja Dejanoska, Peta beogradska gimnazija.

 


Prvoplasirani tim ZERO iz Pete i Četrnaeste beogradske gimnazije: Anđela Ruta Stanču, Todor Dimitrijević, Teodora Jelisavčić, Sofija Avramesku

 


Drugoplasirani tim PRACTICAL SOLUTIONS GROUP iz Istraživačke stanice Petnica: Đorđe Nožanić, Nevena Ilić, Goran Knežević, Vuk Obradović

 


Trećeplasirani tim APEX Pete beogradske gimanzije: Bojana Tepavčević, Vuk Tomić, Luka Papak, Marko Latas, mentor Maja Dejanoska, dekanom Petap Uskoković, Ilija Todorović, predsdnik Saveza studenata Beograda

 

Prvoplasirani tim je dobio vredne robne nagrade i specijalnu nagradu – stipendiju Tehnološko-metalurškog fakulteta, dok je drugoplasirani tim dobio i komplet knjiga za prvu godinu Tehnološko-metalurškog fakulteta. Svi članovi tri najbolja tima dobili su putovanje na Akademiju studentskih lidera.

Đaci su pokazali izuzetnu inovativnost, kreativnost i zavidno znanje u oblasti različitih tehnologija i zaštiti životne sredine. Pokazali su da umeju da rade u timu, nadopunjuju se, analiziraju problem i prezentuju svoja rešenja, ali iznad svega veliku radoznalost i entuzijazam na šta smo posebno ponosni.

Čestitamo svim finalistima, a posebno prvoplasiranim timovima i radujemo se da ih ponovo sretnemo i gledamo kako stasavaju u izuzetne stručnjake. Za sve finaliste biće pripremljen koktel na fakultetu kada se steknu adekvatni uslovi, po okončanju epidemije.

Posebno se zahvaljujemo svim profesorima, istraživačima i studentima našeg fakulteta koji su učestvovali u pripremi materijala za takmičenje, kolegama sa projekta „ eVOK Srbija“ i profesorima srednjih škola i studentima-mentorima. Koordinator projekta ispred Studentskog parlamenta Tehnološko-metalurškog fakulteta je bio Momčilo Cvetković, a moderator je bila Milica Stojković.


Organizatori Treće Tehnološke studije slučaja, studenti Saveza studenata TMF: Stefan Mijatović, Ana Mrvaljević, Danica Vasović i Momčilo Cvetković

 


Milica Stojković, iz Studentskog parlamenta TMF, moderator takmičenja

 

Organizacioni tim „Tech Case Study 2021

 

Poznati finalisti treće Tehnološke studije slučaja – Tech Case Study 2021!

Ovogodišnje polufinale Tehnološke studije slučaja „Tech Case Study 2021” nam je donelo brojna rešenja srednjoškolskih timova za smanjenje emisije lako isparljivih jedinjenja u procesu proizvodnje ambalaže u prehrambenoj industriji. Preliminarna rešenja su bila inovativna, maštovita i složena i nije bilo lako izabrati 10 timova koji će se nadmetati u finalu:


1. APEKS 
2. Serotonin
3. MTA
4. 5a
5. Praktikal solušns grup
6. Održiva budućnost
7. Ekovej
8. Zero
9. Cijentifikos
10. Šredingerove mačke

Svim učesnicima polufinala čestitamo jer su pokazali i zavidno znanje i kreativnost, a finalistima želimo puno uspeha u finalu!

Finale će biti održano 12.5.2021. godine sa početkom u 11 časova u svečanoj sali Tehnološko metalurškog fakulteta, prema agendi .

Zbog epidemioloških mera, biće ograničen broj mesta u svečanoj sali fakulteta, ali će svi zainteresovani moći da prate finale Tehnološke studije slučaja onlajn putem strima na Jutjub kanalu Tehnološko-metalurški fakultet UB. U okviru strima će biti omogućeno online glasanje kako bi publika mogla da podrži svoje favorite, a glasovi publike će se uzeti u obzir prilikom dodele nagrada.


Svim timovima želimo puno sreće i radujemo se susretu u finalu „Tech case study 2021“!

 

Tehnološka studija slučaja „Tech case study 2021“

Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu treću godinu zaredom organizuje Tehnološku studiju slučaja „Tech case study 2021“ uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i u saradnji sa eVOC projektom koji finansijski podržava Ambasada Kraljevine Norveške u Beogradu. Takmičenje je osmišljeno tako da učenicima završnih godina srednjih škola približi posao tehnologa i testira njihove inženjerske veštine kroz realan problem iz oblasti održivog razvoja.

Propozicije takmičenja možete pogledati u dokumentu
Link za prijavu je na adresi http://bit.ly/TechCaseStudy2021

 

Informacije o Tehnološkoj studiji slučaja 2020 – Tech case study 2020 možete pogledati ovde.
Informacije o Tehnološkoj studiji slučaja 2019 – Tech case study 2019 možete pogledati ovde: polufinale finale.